ŽARNOVIČANIA V ÚVODNOM ZÁPASE SEZÓNY VÍŤAZNE

29.07.2018

V predohrávanom zápase novej sezóny 2018/2019 sa stretli susedia z minuloročnej tabuľky. 

MFK Žarnovica - MŠK Námestovo 2 : 1 ( 1 : 1 )

28. júla 2018 - TIPOS III. liga Stred - predohrávané 15. kolo

GÓLY: 32´ 1 : 0 ROMAN LITWIAK, 45´ 1 : 1 SAMUEL KURTULÍK, 57´ 2 : 1 PAVOL BLAHO 

ŽK: 46´ MARTIN BUCKULČÍK, 54´ LUKÁŠ NITŠKO, 64´ MICHAL ČIERNIK, 82´ JÁN BLAHÚT    

MFK ŽARNOVICA: OSKÁR STRAKA, VALENTIN SUSLOV, PAVOL BLAHO, LUKÁŠ NITŠKO, OLEKSANDR KOVCHAR, DENIS URGELA, MICHAL LAUROV, LUKÁŠ ŠTEFANKA (C), ARTUR PIDRUCHNYI (90´ DANIEL KLIMAN), ROMAN LITWIAK (78´ ADAM ŠIRÁŇ), JÁN BLAHÚT

NÁHRADNÍCI: ADAM ŠIRÁŇ, SLAVOMÍR HOLENDA, DANIEL KLIMAN, BRANISLAV PAVOL

TRÉNER: JRADOSLAV URGELA

ROZHODOVALI: MILAN LEGÍŇ, TOMÁŠ TŮMA, TOMÁŠ KRAHULEC, DELEGÁT STRETNUTIA: VLADIMÍR HUBKA

Úvod zápasu bol opatrný z obidvoch strán. Prvý strelecký pokus domáceho Kovchara v 8´ skončil na obrancovi hostí. Hostia sa dostali do šance v 17´, ale výborne zasiahol brankár domácich Straka. V 32´ akcia domácich po osi Štefanka, Urgela, Litwiak sa skončila gólom, keď posledne menovaný skóroval do prázdnej brány hostí - 1 : 0. Od tohto momentu domáci zvýšili tempo hry a už o 2 minúty zakončoval Pidruchnyi, ale výborne zasiahol brankár hostí. Ten zlikvidoval aj strelu Litwiaka v 37´. Domáci dostali gól do šatne, keď v 45´ najprv výborne zasiahol Straka, ale odrazenú loptu dokopol do brány Kurtulík - 1 : 1. Začiatok 2. polčasu patril domácim. Najprv v 47´ strelu Kovchara zlikvidoval hosťujúci gólman a v 50´ zblízka nedôrazne zakončoval Nitško. V 51´ spoza 16- ky zakončoval Pidruchnyi, ale brankár hostí si s jeho strelou poradil. Domáci sa dočkali v 57´, keď sa po štandardnej situácii Urgelu presadil hlavičkou Blaho - 2 : 1. Hneď v tej istej minúte prihrávka Urgelu našla Litwiaka, ale ten prestrelil bránu hostí. V 76´ výborne zasiahol brankár Straka pri šanci hostí. V 80´ mohli domáci rozhodnúť o výsledku. Zlú rozohrávku hostí vystihol Širáň, ale ten nezakončil. Jeho následnú prihrávku do gólovej šance Kovchar vysoko prestrelil nad bránu hostí. Domáci vo vyrovnanom zápase udržali výsledok do konca zápasu a pripísali si na svoje konto prvé body v novom súťažnom ročníku. 

Aj v ďalšom kole hrajú Žarnovičania doma, keď v sobotu 4. augusta, o 17,00 privítajú TJ Družstevník Liptovská Štiavnica.


Komentár: Mgr. Ratibor Kopčák, foto, video: Mgr. Ratibor Kopčák

Článok spracoval: Vladimír Janovič

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu