ZAČALA SA PRÍPRAVA NA NOVÝ SÚŤAŽNÝ ROČNÍK 2017/2018

08.07.2017

Dňa 6. 7. 2017 sa začala letná príprava A mužstva MFK Žarnovica na nový súťažný ročník. Po absolvovaní dvoch tréningov, dnes (8. 7. 2017), naše Áčko odohralo prípravný zápas nie s druholigovou, ale treťoligovou Šaľou, ktorá nakoniec zostúpila do IV. ligy. 

MFK Žarnovica - FK Slovan Duslo Šaľa 2 : 1 ( 1 : 1 )

góly: 6´ 0 : 1, 35´ 1 : 1 Bobor, 53´ 2 : 1 Štefanka ( p. kop )

zostava 1. polčas: Bavlšík, Bobor, Nitško, Blaho, Záhradník, Henžel, Badinka, Laurov, Štefanka ( K ), Barák, Nemec ml.

zostava 2. polčas: Bavlšík, Nitško, Blaho, Záhradník, Uličný, Bobor, Antošík, Badinka, Henžel Štefanka, Nemec ml.

striedali: Ri. Šarkozi, Straka

tréner: J. Kováč

Hráči v zápase: Bavlšík - náš hráč, minulá sezóna v Hliníku n. Hronom, Nitško - bývalý hráč Žarnovice u žiakov, dorastenecké obdobie odohral v FK Dukla Banská Bystrica, Blaho - hráč Pohronia, Henžel - hráč Hliníka nad Hronom, Barák - hráč Banskej Štiavnice, Nemec Andrej - pôsobí v Rakúsku, Uličný - bývalý hráč Žarnovice, pôsobí v Nemecku, Antošík - hráč U 19 Pohronie - domáci klub ŠK Voznica.

Úvodný prípravný zápas mal dobrú úroveň. Mužstvo Šale od začiatku bolo aktívnejšie a už v 6´ sa ujalo vedenia. Po zahraní štandartnej situácie zblízka hostia otvorili skóre zápasu. Hostia boli do polovice 1. polčasu futbalovejší, ale potom sa zobudili aj domáci. Ich snaha bola odmenená gólom v 35´, keď sa po akcii na jeden dotyk presadil Bobor 1 : 1. Obidve mužstvá sa snažili o dobrý futbal, ale nakoniec vyhrali šťastnejší domáci. Prienik Henžela hosťujúca obrana zastavila faulom v pokutovom území. Následný pokutový kop s prehľadom premenil Štefanka 2 : 1. Výbornými zákrokmi sa prezentoval domáci gólman Bavlšík, ktorý zlikvidoval hosťom gólové šance, takže na konečnom výsledku 2 : 1 sa nič nezmenilo. 

Ďalší prípravný zápas odohrá naše Áčko opäť doma. V piatok 14. 7. 2017 o 18:00 bude ich súperom FC Nitra B, ktorá vyhrala IV. ligu skupinu JV.

Text a foto: Mgr. Ratibor Kopčák

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu