V remízovom zápase sme napokon zvíťazili

01.10.2017

Žarnovičania sa po mesiaci a troch zápasoch vonku znovu predstavili na domácom ihrisku, kde hostili FTC Fiľakovo.

MFK Žarnovica - FTC Fiľakovo 1 : 0 ( 0 : 0 )

30. septembra 2017, III. liga SsFZ - 9. kolo

Víťazné pozápasové pózovanie v šatni

O tomto zápase by sa dalo v skratke napísať "každý chvíľku ťahal pílku". Gólové šance a aktivita bola pomerne rovnomerne rozložená na oboch stranách. Keď už sa zdalo, že v zápase žiadny gól nepadne, prevážila väčšia chuť domácich po víťazstve a 80. minúta, v ktorej prišiel rozhodujúci moment. Po rozohrávke lopty v domácej obrane medzi Listoferom a Blahom, prišiel od Blaha cez pol ihriska čítankový pas na Londáka, ktorého zastavil hosťujúci hráč Gáspár až v ich pokutovom území, len za cenu ďalšieho faulu, ktorý bol  v jeho prípade ocenený už druhou žltou kartou v zápase a po nasledujúcej červenej, musel ísť pod sprchy. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil jedenástkový exekútor Michal Laurov. V 84. minúte víťazstvo domácich potvrdil výborne chytajúci brankár Höger, keď v poslednej chvíli zázračne vychytal hosťujúceho hráča Rubinta.

GÓL: 80´ 1:0 Michal Cico Laurov

ŽK: 15´ Matúš Ondrejka, 45´ Gáspár, 80´ Gáspár, 84´ Fajd

ČK: 80´ Gáspár (po 2 ŽK)

MFK Žarnovica: Lukáš Höger, Lukáš Nitško, Pavol Blaho, Matúš Ondrejka (87´ Jaroslav Ježko), Tomáš Londák, Michal Laurov (89´ Milan Mokrý), Lukáš Listofer, Vratislav Bobor, Jakub Sudimak (54´ Nino Barák), Lukáš Štefanka (C), Ľubomír Vrana (65´ Miroslav Sokol)

náhradníci: Miroslav Sokol, Nino Barák, Jaroslav Ježko, Milan Mokrý, Oskar Straka

Tréner: Ján Kováč

FTC Fiľakovo: Kostič, Živič, Mazur (76´ Bari), Fajd, Rubint, Kasza, Chibueze, Urbančok (87´ Iboš), Borowski, Juhász (C), Gáspár

16MFK Detva1000107:390-15

V stredu, 27. septembra odohralo Áčko na Kysuciach odložený zápas 7. kola III. ligy SsFZ, v ktorom neuspelo.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou - MFK Žarnovica 2 : 0 ( 0 : 0 )

V dohrávanom 7. kole zakončili Žarnovičania svoj tretí zápas v poradí na pôde súpera prehrou. V Krásne začali lepšie hostia. Už v 2. minúte sa dostal k zakončeniu Londák, ale vyrazenú loptu Sudimak zakončoval do domácej brány v postavení mimo hry. V 13. minúte domáci strelou spoza 16- ky preverili Straku, ale ten bol na svojom mieste. V 16. minúte vypichol domácej obrane loptu Bobor, ale jeho finálna prihrávka popred bránu nenašla adresáta. V 29. minúte sa hostia po jednoduchej akcii dostali k zakončeniu, ale strela Londáka z dobrej pozície skončila nad bránou domácich. V 30. minúte sa výborným zákrokom prezentoval Straka. Aktívne hrajúci Londák sa pokúsil zakončiť aj v 34. minúte, ale s jeho strelou si poradil domáci brankár. Hostia začali lepšie aj druhý polčas. Už v 47. minúte sa mohli radovať, ale hlavičku Krivjančina po rohovom kope zázračne zlikvidoval domáci brankár. Ani strela Bobora v 52. minúte neskončila v domácej bráne. Ďalší prienik Bobora v 54. minúte sa opäť skončil neúspešne pre hostí. V 58. minúte čaroval Straka, keď zlikvidoval nájazd domáceho hráča Macuru. V 64. minúte na druhej strane domáci brankár zblízka chytil gólovú hlavičku Londáka. Domáci prestriedali, keď do hry nastúpil tréner domácich Staňo. Žarnovičania stratili v 73. minúte loptu na súperovej polovici. K lopte sa dostal Macura a s prehľadom otvoril skóre zápasu 1:0. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale vylúčenie Krivjančina ich snahu pribrzdilo. Nakoniec v 90. minúte po ruke Nitška v pokutovom území kopali pokutový kop, ktorý premenil Macura a upravil na konečných 2:0. Žarnovičania doplatili na nepremieňanie šancí a tak odchádzali z Kysúc bez bodu.

Slovo trénera Jána Kováča: V zápase sme doplatili na nepremieňanie šancí. V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou a domácich sme nepustili vôbec do hry, škoda, že sme zlyhali v koncovke. Aj druhý polčas sme začali šancami. A mohli sme zápas rozhodnúť v náš prospech ale prišlo jedno zaváhanie a súper strelil rozhodujúci gól. V závere ešte upravil na 2:0 z 11-ky.

GÓLY: 73´ 1:0 Macura, 90´ 2:0 Macura (pokutový kop )

ŽK: 10´ Kopásek, 79´ Ľubomír Vrana, 85´ Macura, 85´ Pavol Blaho, 87´ Roman Krivjančin, 87´ Roman Krivjančin

ČK: 87´ Roman Krivjančin ( po 2 ŽK)

TJ Tatran Krásno nad Kysucou: Lastovica, Novotný (60´ Rajnoha), Beniač, Greguš (60´ D. Pagáč), Boris (81´ F. Pagáč), Kopásek (68´ Staňo), R. Sýkora (C), Gábor, Macura, Harman (60´ Zátek), Chupáč

náhradníci: Zátek, Rajnoha, D. Pagáč, Staňo, M. Sýkora, F. Pagáč, Poništ

MFK Žarnovica: Oskar Straka, Lukáš Nitško, Pavol Blaho, Roman Krvijančin, Matúš Ondrejka, Tomáš Londák, Michal Laurov, Lukáš Listofer, Vratislav Bobor, Jakub Sudimak (66´ Ľubomír Vrana), Lukáš Štefanka (C)

náhradníci: Lukáš Höger, Miroslav Sokol, Nino Barák, Ľubomír Vrana

10. kolo odohrá Áčko vonku, keď v nedeľu, 8. októbra vycestuje do Oravského Veselého, kde ich preverí domáci TJ TATRAN.

Aktualizované 1. 10. 2017 o 19:05

B mužstvo

MFK Žarnovica B - OŠK Lutila 0 : 1 ( 0 : 0 )

1. októbra 2017 - VI. liga Oblastné majstrovstvá ObFZ ZH - 9. kolo

GÓL: 90´ 0:1 Kollár

ŽK: 58´ Michal Lipjanský, 65´ T. Krnčok, 78´ Michal Laurov, 88´ Kollár, 90´ M. Krnčok

MFK Žarnovica B: Jakub Siekela (C), Milan Štefanka, Jaroslav Repiský, Ľubomír Roško, Lukáš Nitško, Jaroslav Ježko (46´ Michal Laurov), Michal Lipjanský, Milan Mokrý ml. (83´ Adrián Sitarčík), Ľubomír Vrana, Rudolf Repiský, Lukáš Štefanka

náhradníci: Adrián Sitarčík, Michal Laurov, Pavol Stribula, Tomáš Lipjansky, Vladimír Fusatý

tréner: Ing. R. Repiský

OŠK Lutila: Chromík, M. Mokroš (85´ V. Mokroš), Kollár (C), R. Kanina, Majer (90´ Vittek), Dubina, T. Krnčok, M. Krnčok, Hric, Hríň, Karásek

Dorast U 19

MFK Žarnovica - TJ Tatran VLM Pliešovce 2 : 0 ( 1 : 0 )

1. októbra 2017 - IV. liga dorast U 19 skupina C - 9. kolo

GÓLY: 38´ 1:0 Richard Šarkozi (priamy kop), 63´ 2:0 Richard Šarkozi (priamy kop)

MFK Žarnovica: Patrik Maslen, Kristián Ducho (59´ Miroslav Ižold), Kristián Seget, Patrik Šaliga, Lucian Šušoliak (74´ Martin Štefanča), Jakub Klačanský, Adam Kršák, Slavomír Holenda (67´ Radoslav Gašpar), Michal Klimčík (17´ Koloman Tomáš Hedervari), Richard Šarkozi, Ján Anderko (31´ Samuel Debnár)

náhradníci: Samuel Debnár, Martin Štefanča, Miroslav Ižold, Radoslav Gašpar, Viktor Janček, Koloman Tomáš Hedervari

Tréner: Ing. Urban Žiakovič

TJ Tatran VLM Pliešovce: Ohajda, Gondáš, Polaček, A. Pavlov, Strhársky (84´ Mokoš), Špánik, Krnáč (81´ Rell), Kyseľ (C), Tóth (46´ Janič), Ostrolucký M. Pavlov

Nasledujúce zápasy:

7. októbra 2017 - IV. liga dorast U 19 skupina C - 10. kolo o 14:30 hod.

FK Brezno - MFK Žarnovica

8. októbra 2017- VI. liga Oblastné majstrovstvá ObFZ ZH- 10. kolo o 14:30 hod.

ŠKF Kremnica - MFK Žarnovica B

8. októbra 2017 - III. liga SsFZ - 10. kolo o 14:30 hod.

TJ Tatran Oravské Veselé - MFK Žarnovica

Komentáre k zápasom: Vladimír Janovič a Mgr. Ratibor Kopčák, foto a video: Vladimír Janovič, Mgr. Ondrej Karnas, Bc. Andrea Luptáková. Článok spracoval: Vladimír Janovič