Rušný, ale bezgólový zápas s Novohradom

30.08.2017

Počas sviatočného dňa výročia SNP sa predohrávali alebo dohrávali futbalové zápasy naprieč celým Slovenskom a naše tímy nemohli medzi nimi chýbať.

MFK Žarnovica - ŠK Novohrad Lučenec 0 : 0

29. augusta 2017, III. liga SsFZ - predohrávané 6. kolo

V zápase súperi, po ňom kamaráti

Hostia od úvodných minút začali veľmi aktívne. Už v prvej mnúte si vypracovali gólovú šancu, ale Straka vytiahol svoj prvý výborný zákrok. Straka podržal svoje mužstvo aj v tretej a šiestej minúte po strelách hosťujúcich hráčov. Domáci prvýkrát vystrelili na bránu súpera až v 13. minúte, ale strela Záhradníka skončila mimo brány hostí. V 18. minúte prienik Ondrejku a jeho následnú prihrávku zblízka prestrelil Sudimak. Ani strela Ondrejku v 24. minúte nenašla svoj cieľ. Hneď z protiútoku hostia netrafili bránu domácich. Do polčasu sa skóre nemenilo. Aj druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí v 49. minúte, po chybe domácich, netrafili bránu Straku. Strelecky aktívny Ondrejka netrafil bránu hostí ani v 52. minúte. V 66. minúte v poslednej chvíli zasahoval Blaho, ktorý prerušil výbornú príležitosť hostí. Výborný brankár Straka musel zasahovať aj v 83. minúte, keď zneškodnil nebezpečnú strelu hostí. Rušný zápas sa nakoniec skončil bezgólovou remízou.

Najbližší zápas odohrajú Žarnovičania v Liptovskom Hrádku, 8. 9. 2017 o 15:30.

Slovo trénera Jána Kováča: Tento zápas sme chceli vyhrať. Súper z Lučenca potvrdil, že jeho kvalita rastie a nie náhodou v predchádzajúcom zápase vyhral v Martine. Náš cieľ bol zaskočiť hostí tlakom na začiatku, ale boli to oni, ktorý sa v prvých 15- tych minútach dostali do troch šancí a kľudne mohli vyhrávať. Postupom času sa hra začala vyrovnávať, ale žiadne z mužstiev nestrelilo gól. Jedinú našu šancu nepremenil Sudimak. Druhý polčas sme mali viac z hry my, ale vážnu príležitosť sme si nevypracovali a tak sa zrodila remíza 0:0.

ŽK: 43´ Krivjančin, 45´ Vilhan, 58´ Hirjak, 65´ Záhradník, 86´ Listofer, 86´ Ondrejka

MFK Žarnovica: Oskar Straka, Pavol Blaho, Peter Záhradník, Lukáš Listofer (70´ Tomáš Londák), Daniel Pavúk (65´ Lukáš Štefanka), Samuel Lipták, Daniel Hudák, Roman Krivjančin (C od 81´) , Jakub Sudimak (46´ Erik Nepšinský), Michal Laurov (C do 81´)   (81´ Lukáš Nitško), Matúš Ondrejka

náhradníci: Tomáš Londák, Ľubomír Vrana, Erik Nepšinský, Lukáš Štefanka, Lukáš Nitško, Nino Barák, Lukáš Höger

Tréner: Ján Kováč

ŠK Novohrad Lučenec: Tojagič, Cvetkovič, Cseri, Kovanič, Vilhan, Hirjak, Savič, Pušpöky (71´ Tannhauser), Kováč (88´ Hodási), Višič, Kelemen

náhradníci: Lamocký, Hodási, Tannhauser, Bajzík

Tréner: Andrej Kamendy

1. polčas

2. polčas

Výsledky ďalších zápasov 6. kola

MŠK FOMAT Martin - TJ Tatran Krásno nad Kysucou 0:2, TJ Tatran Oravské Veselé - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0, FK Čadca - TJ Baník Kalinovo 2:0, MŠK Rimavská Sobota - OFK Teplička nad Váhom 3:1, MFK Detva - TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 1:2, MFK Nová Baňa - MŠK Námestovo 2:2, FTC Fiľakovo - ŠKM Liptovský Hrádok - hrá sa 20. 9. 2017

Dorast U19

ŠKF Kremnica - MFK Žarnovica 1 : 1 ( 1 : 0 )

29. augusta 2017, IV.liga dorast U19 skupina C - dohrávané 1. kolo

Dorast vydoloval v Kremnici cennú remízu. Domáci od úvodných minút prvého polčasu viedli a držali tesný jednogólový náskok až do polovice druhého polčasu, keď naši dorastenci vyrovnali Jakubom Klačanským na 1 : 1. Kremničania sa potom snažili získať víťazstvo na svoju stranu, ale žiadny gól už nepridali, naopak v poslednej švrťhodine si pripísali na svoje konto až štyri žlté karty.

Góly: 11´ 1 : 0 Kríž, 68´ 1 : 1 Jakub Klačanský

ŽK: 72´ Horváth, 77´ Zaťko, 84´ Kríž, 87´ Chrien,

ŠKF Kremnica U19: Širáň (C), Weiss, Chrien, Hric (65´ Tončík) , Horváth, Zaťko, Križ, Janšík, Durbák, Daubner, Žabka

náhradníci: Tončík, Barát

tréner: Marcel Pobežka

MFK Žarnovica U19: Maslen, D. Šušoliak, Štefanča, L. Šušoliak, Šaliga, Kršák, Klačanský (87´Janček), Anderko, R. Šarkozi (C), K. T. Hedervari, Ižold (61´ Ducho)

náhradníci: Janček, Ducho, Halaj

tréner: Ing. Urban Žiakovič

Výsledky ďalších zápasov dohrávaného 1. kola

FK Brezno - ŠK Hrochoť 11:0, FK34 Brusno-Ondrej - TJ Tatran VLM Pliešovce 6:0, TJ Prestavlky - ŠK Prameň Kováčová 10:0, TJ Družstevník Očová - FK Sitno Banská Štiavnica 3:1, FK Šalková - TJ Slovan Dudince 6:0, ŠK Heľpa - OŠK Stožok

Starší žiaci U15

MFK Strojár Krupina - MFK Žarnovica 1 : 4 ( 0 : 2 )

29. augusta 2017 - II. liga SŽ U 15 skupina Juh - dohrávané 1. kolo

Dvojgólový Samuel Černák ukazoval súperovi v Krupine väčšinou len svoj chrbát

Góly: 4´ 0:1 Ján Hedervari, 29´ 0:2 Samuel Černák, 40´ 0:3 Samuel Černák, 60´ 1:3 Výboch, 64´ 1:4 Dávid Varholík

MFK Strojár Krupina U15: Kacian, Pálka (C), Neurath (31´ Gajdošík), Sojka, Bukovčan, Povalač (36´ Frčka), Babiak (44´ Repický) , Šebian, Turan, Melich, Bariak (38´ Výboch)

náhradníci: Repický, Frčka, Výboch, Gajdošik

tréner: Maroš Skopal

MFK Žarnovica U15: Schneider, Kr. Debnár, Ma. Debnár, Bara, Gulaša, Boháč (66´ J. Mihálik), J. Hedervari, S. Černák (C), Šopa (47´ B. Černák), Varholík, Minarčin

náhradníci: B. Černák, Minarčin, J. Mihálik, Smelák

tréner: František Káčer

TJ Sklotatran Poltár - ŠK Novohrad Lučenec 1:15, OŠK Radzovce - MFK Nová Baňa 1:3, FK Mesta Tornaľa - MFK Revúca 4:0, FK Iskra Hnúšťa - FK FC Baník Veľký Krtíš 3:6, FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa - FK Sitno Banská Štiavnica 8:0,  MFK Detva - FTC Fiľakovo 3:1

Mladší žiaci U13

MFK Strojár Krupina - MFK Žarnovica 1 : 5 ( 0 : 3 )

29. augusta 2017 - II. liga MŽ U 13 skupina Juh - dohrávané 1. kolo

Spoločné foto pred zápasom v Krupine a práve budúci strelci gólov majú pred sebou lopty

Góly: 13´ 0:1 Martin Kováč, 24´ 0:2 Jozef Tekeli, 30´ 0:3 Jozef Tekeli, 31´ 0:4 Martin Kováč, 45´ 0:5 Jozef Tekeli, 58´ 1:5 Gálus (priamy kop)

MFK Strojár Krupina U13: Vaščák, Herman, Aleman (C), Gálus, Orem, Palkovič, Zelenčík, Lihocký, Šimko, Kováč, Hronček, Melich, Križan, Škraban

MFK Žarnovica U13: Radoslav Majer, Samuel Janovič, Alex Lupták (C), Tomáš Šuhajda, Miroslav Červík, Tomáš Valenta, Patrícia Urblíková, Jozef Tekeli, Martin Kováč

tréner: Jozef Dolinský

TJ Sklotatran Poltár - ŠK Novohrad Lučenec 1:6, OŠK Radzovce - MFK Nová Baňa 0:3, FK Mesta Tornaľa - MFK Revúca 3:0, FK Iskra Hnúšťa - FK FC Baník Veľký Krtíš 7:1, FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa - FK Sitno Banská Štiavnica 13:0, MFK Detva - FTC Fiľakovo 4:0