Predstavujeme Vám...

31.08.2018

Radoslav Urgela

Tréner nášho Á-čka Radoslav Urgela má 40 rokov, je ženatý s manželkou Adrianou a otec dvoch detí - 5 ročného Lucasa a 2 ročnej Laury.

Obľúbený klub - Real Madrid

Obľúbený hráč - Cristiano Ronaldo

Obľúbené jedlo - vyprážaný syr s hranolkami

Obľúbený nápoj - kofola

Ako povedal Bill Shankly "futbal nie je záležitosťou života a smrti, je oveľa dôležitejší", tak u mňa to platilo a platí asi dvojnásobne.

Už od malička som sa pohyboval vo futbalovom prostredí spolu so svojimi staršími bratmi Rasťom (súčasným trénerom A - mužstva FK POHRONIE, niekdajším hráčom FK DUKLA Banská Bystrica, ŠK SLOVAN Bratislava, či napr. Baníka Prievidza...) a Braňom, nakoľko náš otec bol predsedom telovýchovnej jednoty v rodnej obci Trnavá Hora. Veľmi skoro sme ale prešli do Žiaru nad Hronom do žiakov, kde sme mohli futbalovo napredovať pod takými trénermi akými boli Milan Dvonč, Jozef Záhorec, Milan Nemec st. a ďalší. S výnimkou jednej sezóny, keď som pôsobil v Sandriku Dolné Hámre v staršom doraste, som celú mládežnícku kariéru pôsobil v Žiari nad Hronom.

Po dovŕšení dorasteneckého veku a ukončení Obchodnej akadémie v Žiari nad Hronom som prestúpil do FK FILJO Ladomerská Vieska, kde po dvoch sezónach som odišiel na vojenskú základnú službu do ŠKF ZŤS VTJ Martin, kde som mal to šťastie trénovať aj pod vedením takého velikána Československého futbalu ako bol Juraj Szikora. Po vojenčine moje kroky viedli do TJ PS Hliník nad Hronom, odkiaľ som odišiel na polročné hosťovanie na Záhorie do tímu FK Senica. Tam som mohol spoznať zase výborných trénerov. Boli nimi Peter Fieber (väčšiu časť svojej hráčskej kariéry odohral za DAC Dunajskú Stredu a v roku 1990 bol s československou reprezentáciou na MS 1990 v Taliansku) a Jaroslav Masrna (Československý reprezentant, ktorý hral za Duklu Banská Bystrica a FC Spartak Trnava, s ktorým získal 3 majstrovské tituly, 2 krát bol s ním víťaz Československého pohára). Moja kariéra bola ďalej spätá s klubmi TJ Sokol Dolná Ždaňa, kde som zase zažil asi jedno z najkrajších futbalových období, aj napriek dvom vážnejším zraneniam (operácia kolena a členka), FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, FK Sitno Banská Štiavnica, ŠKF Kremnica, TJ Lovča a na záver kariéry som sa vrátil tam, kde som vstúpil do mužského futbalu, do FK FILJO Ladomerská Vieska. Po 22 súťažných ročníkoch medzi dospelými som sa rozlúčil s aktívnou kariérou futbalistu. Bolo to veľmi krásne obdobie a je určite na čo spomínať, nakoľko som väčšinu kariéry pôsobil v kluboch ktoré patrili v tom čase medzi tie najlepšie v našom regióne. Viedli ich kvalitní tréneri a pôsobili v nich aj výborní futbalisti.

Na začiatku mojej trénerskej kariéry som pôsobil 5 rokov pri mládeži v FK POHRONIE. Tam sme spolu s bratom Rasťom trénovali jednu z najúspešnejších mládežníckych kategórii (chlapcov roč. narodenia 2003) za posledné obdobie a od novej sezóny som "prikývol" na ponuku viesť mužov MFK Žarnovica. Budem rád, ak sa nám podarí hrať pekný futbal, v tabuľke budeme čo najvyššie a na štadión prilákame čo najviac fanúšikov.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu